Zdrowie i Natura

Naturalne metody lecznicze

1

Bazylia
Leczenie ziołami

Bazylia – przyprawa na zdrowie

Bazylia to jednak z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przypraw kuchennych. Sprawdza się szczególnie w przypadku kuchni włoskiej, zapewniając doskonałe doznania kulinarne. Okazuje się jednak, że jest to także roślina, która ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Sprawdź, dlaczego w Twoim domu powinna znaleźć się bazylia.

Pomoc dla Twojego układu trawiennego

Masz problemy z trawieniem lub zaparciami? To częste zjawisko wynikające z niewłaściwej diety. Zmagając się jednak z tego typu dolegliwościami, warto postawić na naturalną moc roślin. Doskonała w tym przypadku będzie bazylia, która wspomaga trawienie i zapobiega niestrawności.

Bazylia jest dobra na wszystko? To prawda!

Bazylia ma w swoim składzie wiele składników odżywczych. Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim witaminy z grupy A, B, C i E. Ponadto zawiera również cynk, fosfor, potas, żelazo i wiele innych mikroelementów, bez których organizm człowieka nie może prawidłowo funkcjonować. Dlatego zawsze warto mieć bazylię w swoim domu – najlepiej w postaci doniczkowej.

Oprócz pomocy w walce z niestrawnością bazylia doskonale sprawdza się również w przypadku braku apetytu. Męczą Cię nudności? Spróbuj zjeść kilka listów, a poczujesz ulgę.

Olejek bazyliowy – wykorzystaj moc aromaterapii

Olejek bazyliowy używa się w przypadku różnego rodzaju kosmetyków, a nawet perfum. Okazuje się, że ma on znacznie głębsze możliwości działania. Sprawdza się przede wszystkim na ukojenie nerwów. Co więcej, niektórzy specjaliści do spraw medycyny naturalnej twierdzą, że ma on także działanie przeciwdepresyjne.

Oprócz wspomnianych zalet i właściwości, jakie ma bazylia, nie sposób nie wspomnieć, że jest ona również źródłem witaminy C. Warto więc wykorzystywać ją w tak zwanych okresach przejściowych – wiosną i jesienią. Można wówczas poprawić swoją odporność np. jedząc ulubione potrawy z dodatkiem świeżej bazylii.