Zastanawiasz się nad wykorzystaniem zabiegu, w trakcie którego stosuje się błoto? To nie tylko modne, ale również zdrowe rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku wielu schorzeń skóry. Jest to składnik, który poprawia jej strukturę i działa wygładzająco. Sprawdź, jakie dolegliwości możesz wyeliminować, stosując błoto.
Jakie zabiegi błotne cieszą się popularnością?
Wśród najczęściej wybieranych zabiegów błotnych pierwsze miejsce zajmują kąpiele. Nie jest to jednak jedyna możliwość, na którą można się zdecydować. Dużą popularnością cieszą się również:
- masaże,
- maseczki,
- okłady.
Warto jednak zauważyć, że nie każdy zabieg wygląda dokładnie tak samo. Wszystko zależy od tego, jako błoto zostało wykorzystane.
Jakie właściwości ma błoto?
Właściwości błota w dużej mierze zależą od zawartych w nim składników i minerałów. Dlatego chcą uzyskać konkretne efekty, warto skonsultować się wcześniej ze specjalistą, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.
Zawarty w błocie magnez działa regeneracyjnie i przyspiesza odbudowę skóry. Co więcej, wykazuje on również właściwości przeciwzapalne. Jeżeli błoto zawiera brom lub potas – ma ono dodatkowo działania przeciwbakteryjne. Z kolei obecność cynku jest w stanie przyspieszyć proces gojenia się ran i działa stymulująco na naturalną produkcję kolagenu.
Zabiegi błotne o działaniu leczniczym
Błoto korzystnie wpływa nie tylko na urodę, ale również na zdrowie człowieka. Wykorzystuje się go przede wszystkim u osób, które mają cierpią na zwyrodnienie stawów. Szybkie działanie w przypadku rozpoznania choroby jest w stanie uchronić pacjentów od poważnych operacji. W tym celu wykorzystuje się specjalne okłady z błota i borowiny.
Pierwsze efekty zastosowania błota pojawiają się już po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia terapii. Oczywiście każde leczenie – również tego typu – powinno odbywać się po wcześniejszych konsultacjach ze specjalistami.