Zdrowie i Natura

Naturalne metody lecznicze

1

zasadowa pielęgnacja ciała
Kąpiele błotne Pielęgnacja skóry Skóra trądzikowa Skóra wysuszona

Zasadowa pielęgnacja ciała

Zasadowa pielęgnacja ciała cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Jej zadaniem jest oczyszczenie skóry z różnego rodzaju kwasów, czy toksyn. Dzięki temu staje się piękna i promienna. Co ciekawe, tego typu pielęgnacja dotyczy całego ciała, a nie tylko wybranych partii. Sprawdź, na czym dokładnie polega i kto powinien się na nią zdecydować.

Na czym polega zasadowa pielęgnacja ciała?

Głównym zadaniem, jakie ma zasadowa pielęgnacja ciała jest jej wpływ na pH skóry człowieka. Zanieczyszczenie otoczenia, w którym żyjesz, a także niewłaściwie dopasowane kosmetyki sprawiają, że skóra człowieka przyjmuje bardzo niskie pH na poziomie 4-6. Jest ono klasyfikowane jako kwaśne. W takim przypadku można mówić o zdecydowanie mniejszej ochronie skóry i jej podatności na rozwój bakterii, czy grzybów. Stosując zasadową pielęgnację można przywrócić naturalne pH, które powinno być w przedziale 8-8,5.

Jak właściwie dbać o skórę?

Zasadowa pielęgnacja ciała polega przede wszystkim na stosowaniu właściwych środków myjących. Podstawą są w tym przypadku mydła, ale również różnego rodzaju płyny do kąpieli, czy sole. Są one w stanie odpowiednio ją oczyścić i przywrócić właściwe pH. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne zagrożenia w tym obszarze. Im wyższe pH mydła, tym bardziej wysuszona skóra. Nie zaleca się więc częstego stosowania kosmetyków, które mają pH powyżej 8, ponieważ będzie ona spięta i sama pielęgnacja nie będzie dla Ciebie żadną przyjemnością.

Pielęgnuj ciało… z umiarem

Kąpiele z preparatami o wysokim pH mają korzystny wpływ pod warunkiem, że korzystasz z nich we właściwy sposób. Co to oznacza? Nie powinny one trwać dłużej niż godzinę. Jest to dostateczny czas, aby oczyścić skórę, ale nie przesuszyć jej za bardzo, co skutkowałoby dyskomfortem.

Zasadowa pielęgnacja ciała jest rozwiązaniem dla każdego. Szczególnie zaleca się ją jednak osobom z przetłuszczającą się skórą i problemami w postaci wyprysków.